НОВИНИ

Арбузов запевнив, що причин для девальвації гривні немає

В Україні в найближчій перспективі причин для глибокої девальвації гривні немає. Про це заявив голова Національного банку Сергій Арбузов в ефірі телеканалу "Інтер" у неділю, 9 вересня.

"У нас хороші валютні резерви, у нас практично низька інфляція. Причин сьогодні для хвилювання немає. Якщо не будуть накручуватися спекулятивні очікування, якщо не будуть робитися заяви політиків, які це роблять для своїх потреб, не для потреб населення, якщо населення буде слухати Нацбанк , то я не бачу в найближчій перспективі, ні в цьому році, ні на початку наступного року причин для глибокої девальвації і ми можемо спокійно триматися на стабільному курсі ", - сказав Арбузов.

Також, коментуючи ситуацію щодо падіння курсу гривні, він вказав на розширення гривневої ліквідності. "З'явилася вільна ліквідність на ринку, деякі банки вирішили заробити на цьому, Америка відпочивала в понеділок і все це призвело до того, що Нацбанк не втручаючись у процес, звернув увагу на те, що починає розгортатися у ринку панічний настрій. Після того, як ми визначили, що це загроза, ми втрутилися і ситуація нормалізувалася. Дуже шкода, що деякі громадяни, послухавши псевдоекспертів, політичні заяви придбали долар за завищеними цінами. Я знаю, що є факти придбання в деяких областях і по 8,40, і по 8,30. Ситуацію ми відрегулювали, вже сьогодні міжбанк на рівні 8,08, готівка близько 8,12-8,14 ", - сказав він

Крім того, за словами голови НБУ, населення України на сьогоднішній день довіряє банківській системі. "У нас ростуть депозити і переважно в гривні. Коли ми провели опитування населення і запитали, якій же валюті населення більше довіряє, ну, я скажу, що дуже приємно був здивований: на першому місці стоїть гривня, тобто, це говорить про те, що населення довіряє Нацбанку, населення довіряє банківській системі", - сказав Арбузов.

Нагадаємо, 7 вересня прем'єр-міністр Микола Азаров звинуватив комерційні банки в штучному створенні ажіотажу навколо курсу гривні щодо долара.

4 вересня, на українському міжбанківському ринку зупинилися торги через відсутність валюти. У цей день гривня на міжбанку різко девальвувала - на 4,5 коп. до 8,1750 грн за дол., причому у фінальній частині торгів котирування досягали рівня 8,1780-8,1900 грн/$.

Водночас уже наступного дня курс гривнi почав змiцнюватися, i за пiдсумками торгiв на мiжбанку 5 вересня становив 8,1400 грн/$1.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що ослаблення курсу гривні було викликане розширенням гривневої ліквідності.

 

Як сказав у коментарі Тиждень.ua економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь , до кінця року курс гривні до долара може зрости до 8,5.

6 вересня Нацбанк запевнив, що через 3-4 дні ажіотаж на валютному ринку спаде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.