НОВИНИ

ЗМІ: старший син Януковича може перевершити Ахметова на ринку вугілля

Бізнес-група Олександра Януковича менше ніж за рік освоїла на державних Тедера у вугільній галузі майже 7 млрд грн, посунувши інших конкурентів. Про це повідомляє ZN.ua.

"Вугільна карта України видозмінюється прямо на очах. Якщо раніше на ній були зображені десятки вугільних генералів (ті, хто освоював державні кошти) і маршал Рінат Ахметов (власник чи не найбільш продуктивних шахт), то тепер місце перших зайняв новий потужний гравець - старший син президента Олександр Янукович. І яке в нього буде звання, стане зрозумілим вже в наступному році. Є підозра, що йому світять фельдмаршальські погони", - зазначається у статті.

Автор зауважує, що після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах почався масштабний процес злиття і поглинання, який "подарував" Україні нового олігарха - Олександра Януковича. А проникнення у вугільну галузь, за словами видання, президентський син почав через Асоціацію «Донбаський розрахунково-фінансовий центр» («ДРФЦ»), юридичним власником якого став віргінський офшор «Сароні холдингс лімітед».

Читайте також: Олександр-спадкоємець

"Перспективи в галузі вимальовуються досить прості. Згадані переможці тендерів державних шахт менше ніж за рік отримали підряди на 6,9 млрд. грн. В останні тижні ці фірми виграють 80-90% всіх тендерів вуглепрому. А попереду - приватизація, під яку вже заготовлений ряд компаній з «інвесторськими» назвами", - пише Шалайський.

"З тендерами у сателітів «ДРФЦ» все склалося напрочуд вдало. За 9 місяців цього року вони продали державним шахтам товарів на 6 млрд грн. Для порівняння: група Іванющенко - на 2 млрд, Єфремова - на 1.4, Ахметова - на 1,2. І частка останніх скорочується просто на очах. З вугіллям ситуація теж не найгірша: за півтора роки тільки Асоціація продала державі «чорного золота» на 1,5 млрд грн., Сателіти заробили ще кілька сот мільйонів на збагаченні вугілля", - зазначає автор тексту.

"Сьогодні налічується вже десяток фірм, об'єднаних брендом «Сім'ї». Далі - більше: старший син президента націлився на приватизацію шахт за 1 грн, яка повинна стартувати після виборів, щоб не відбити у ПР електорат" - зауважує експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.