НОВИНИ

Рада погодилася списати Укроборонпрому 819 млн грн боргів

Верховна Рада України 6 вересня прийняла у другому читанні і в цілому законопроект (реєстр. №10034) «Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну «Укроборонпром» і забезпечення їхнього стабільного розвитку», який передбачає списання боргів концерну на 819 млн грн.

«За» таке рішення проголосувало 240 карток народних депутатів Партії регіонів, КПУ та Народної партії Литвина.

Законопроект викликав у сесійній залі бурхливе обговорення. Раніше до його тексту надійшло безліч поправок від представників різних партій. Однак профільний Комітет, який очолює Анатолій Гриценко, не озглянув на своєму засіданні документ, що необхідно для його прийняття у другому читанні.

Це викликало роздратування у провладної більшості, після чого 228 картками вона вирішила голосувати за текст документа, який проголосований у першому читанні. Таке рішення підтримали і комуністи, які нібито не хотіли списувати борг «Укроборонпрому» перед Пенсійним фондом.

Після цього автор законопроекту, депутат від фракції ПР Владислав Забарський, під стенограму зачитав свої поправки. Одна з найголовніших - збільшення терміну, за який передбачається списати накопичені борги, а, відповідно, і їхні суми. Якщо у першому читанні пропонувалося списати заборгованість станом на 1 лютого 2012 року, то нині – вже «станом на 1 вересня».

У початковому варіанті законопроекту пропонувалося списати заборгованість «Укроборонпрому» перед держбюджетом - 307 млн грн, перед соціальними фондами - 366,1 млн, за комунальні послуги - 146,3 млн, (у т.ч. за електроенергію -47,4 млн, газ - 59,4 млн, та іншим комунальним платежам - 39,5 млн грн).

Автор законопроекту у пояснювальній записці пояснив виникнення боргів «Укроборонпрому» відсутністю держзамовлення і недостатнім фінансуванням, а також «невідповідністю фінансових можливостей підприємств їхньому стану на галузевих і товарних ринках».

Законопроектом передбачено списання протягом двох місяців несплачених на день набрання чинності даного закону суми заборгованості перед Пенсійним та іншими «соціальними» фондами.

Законопроектом також передбачається списати заборгованість (а також пеню і штрафи) підприємств «Укроборонпрому» за теплову енергію, природний газ, а також за електроенергію, водопостачання та водовідведення (станом на 1 лютого 2012 року).

Кошти від продажу нерухомого майна підприємств «Укроборонпрому», за вирахуванням балансової (залишкової) вартості такого майна та 95% отриманих коштів понад неї, зараховуються до загального фонду держбюджету. Не зараховані до загального фонду держбюджету кошти спрямовуються на розвиток і модернізацію виробництва, фінансування науково-технічних розробок, інноваційної діяльності цих підприємств.

Крім того, законопроектом встановлюються особливості банкрутства підприємства «Укроборонпрому».

За словами голови профільного Комітету Ради, народного депутата від НУНС Анатолія Гриценка, він «як людина, яка поважає закон», відмовився візувати рішення Ради, оскільки, воно було прийняте «з грубим порушенням вимог закону».

«Візи глави профільного комітету під цією фількіною грамотою –не буде», - заявив ще при голосуванні в першому читанні Гриценко, уточнивши, що офіційно – kbcnjv попередив про це спікера ВР Володимира Литвина  і порадив йому «вчинити так само».

Як повідомлялось, Кабінет міністрів України своєю постановою № 814 від 3 вересня передав Міністерству оборони повноваження з управління коштами, передбаченими в держбюджеті для формування статутного капіталу державного концерну «Укроборонпром».

2010 року загальний прибуток підприємств, згодом включених до складу «Укроборонпром» становив близько 668 млн гривень. 2011 року під керівництвом Дмитра Саламатіна прибутки підприємств концерну знизилися до 533 млн, а за перший квартал нинішнього року склали всього 95 млн гривень.

Таким чином підприємства, які входять в об'єднання «Укроборонпром», продемонстрували збільшення збитковості й зниження прибутку в період, коли концерн очолював чинний міністр оборони Дмитро Саламатін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.