НОВИНИ

  ▪   Максим Бугрій

Коливання курсу триватиме ще два місяці

Більшість аналітиків пов’язують різку девальвацію нацвалюти з підвищенням попиту на долар через появу у банків вільних гривневих коштів внаслідок виплат за внутрішніми державними облігаціями та рефінансування НБУ деяких фінустанов наприкінці серпня

Помітне послаблення гривні спричинило дискусію аналітиків щодо подальшої девальвації національної грошової одиниці та підвищило ймовірність спекуляцій деяких банків на валютному ринку. Побутує навіть версія про можливу девальвацію на 30%.

«Український тиждень» натомість не очікує різкого знецінення гривні. Стан українського платіжного балансу, зокрема профіцит фінансового рахунку за січень – липень, підкріплений нещодавнім розміщенням єврооблігацій на $2 млрд, та відносно високий рівень золотовалютних резервів ($30,1 млрд) ще дозволяють Нацбанку продовжувати стримувати обмінний курс гривні від обвалу. Що вже знайшло підтвердження 5 вересня, коли UAHщодо USDзміцнилася на 4–5 копійок. 

Однак останні події на валютному ринку свідчать лише на користь хиткості ситуації, котра може загостритися і навіть вийти з-під контролю внаслідок зовнішніх чинників. Тенденції останніх кількох днів на світових фінансових та сировинних ринках грають не на користь гривні. Попит на долар залишається підвищеним, фінансисти обговорюють плітки про «таємну» інтервенцію НБУ – продаж доларів через Ощадбанк. Підтверджується і теза «Українського Тижня» про захисну реакцію компаній та населення, які напередодні виборів воліють позбутися ризикованої гривні. Тож у найближчі два місяці можливі незначні коливання курсу гривні з відповідним зменшенням резервів НБУ.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.