НОВИНИ

"Газпром" заперечує порушення антимонопольного законодавства ЄС

ВАТ "Газпром" не визнає себе винним у порушенні антимонопольного законодавства ЄС. Про це йдеться в офіційній заяві компанії, у відповідь на ініційоване Європейською комісією антимонопольне розслідування.

"4 вересня 2012 року на офіційному сайті Європейської комісії було опубліковано прес-реліз, згідно з яким Європейська комісія почала формальну стадію антимонопольного розслідув ання діяльності ВАТ "Газпром" у Європейському союзі (ЄС). Ми досі не отримали офіційного сповіщення про це від Європейської комісії. Початок формальної стадії розслідування не означає визнання ВАТ "Газпром" винним в якомусь порушенні антимонопольного законодавства ЄС", - йдеться у заяві.

У "Газпромі" стверджують, що компанія приділяє велику увагу дотриманню всіх норм міжнародного права і законодавства у країнах, де група "Газпром" здійснює свою діяльність. У російській компанії говорять, що робота групи "Газпром" на ринку ЄС, зокрема використовувані принципи ціноутворення на газ, відповідає стандартам, які використовують інші виробники та експортери газу.

"Ми розраховуємо на те, що у рамках розслідування будуть належним чином дотримані наші права і законні інтереси, що витікають як з права ЄС, так і міжнародного права, а також буде взято до уваги, що ВАТ "Газпром", засноване за межами юрисдикції ЄС, є компанією, наділеною відповідно до російського законодавства публічно значимими функціями і статусом стратегічної організації, контрольованої державою", - заявляють у російській компанії.

У "Газпромі" також пообіцяли, що готові до продовження діалогу з метою подальшої конструктивної взаємодії.

Нагадаємо, 4 вересня Єврокомісія почала розслідування у відношенні ВАТ "Газпром". 

Російського монополіста підозрюють розділі ринків газу, перешкоджанні диверсифікації поставок газу та встановленні несправедливих цін для своїх клієнтів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.