НОВИНИ

Чорноморнафтогаз запустив газову вишку на шельфі Чорного моря

Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» запустило в промислову експлуатацію Одеське родовище природного газу на шельфi Чорного моря.

У церемонії запуску взяв участь президента Віктор Янукович.

«Сьогодні ми відкрили фактично видобуток газу, який забезпечить нам прибуток на рік близько 300 млн кубічних метрів», – наголосив президент.

Янукович привітав той факт, що з сьогоднішнього дня починає працювати вишка на шельфі Чорного моря.

За його словами, в майбутньому планується встановлення ще п’яти вишок.

«Це тільки початок, найближчим часом буде встановлена і друга вишка», – підкреслив Янукович.

Зауваживши, що перша вишка матиме ім’я Петра Годованця, а друга – Незалежність, Янукович підкреслив, що це символічні назви.

За словами директора департаменту з видобування газу та нафти НАК «Нафтогаз України» Олександра Зейкана, «на сьогодні сумарні запаси цього нового родовища складають 7,9 млрд кубометрів газу». 

«Ми пробурили соту свердловину, де два дні тому з першого ж дослідженого горизонту було отримано приплив у 120 тисяч кубометрів газу», – сказав Зейкан.

Як відомо, запаси Одеського родовища, за оцінками, становлять 21 мільярд кубометрів газу і воно є найбільшим із родовищ, що їх відкрив Чорноморнафтогаз у Чорному морі.

Проект здійснюється у межах стратегiї зі збiльшення власного видобутку, зменшення iмпорту енергоносiїв та забезпечення енергетичної незалежностi країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.