НОВИНИ

Українці продовжують ігнорувати іпотеку від Януковича

Соціальна ініціатива щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів "Доступне житло" поки не користується попитом серед населення. Про це йшлося сьогодні на брифінгу міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка.

Близнюк зазначив, що в межах реалізації програми на сьогоднішній день складена база пропозицій, передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Пропозиція зараз така – 300 житлових будинків, 13 тисяч квартир, серед них – тисяча квартир в будинках, які вже введені в експлуатацію, готових – беріть і купуйте, і чотири тисячі – в будинках з високим ступенем готовності", – розповів він.

Близнюк зазначив, що за час реалізації програми в цілому по Україні проектом  цікавилися десятки тисяч людей, але тільки 12,5 тисяч громадян виявили бажання взяти іпотечні кредити, а оформили їх тільки 336 осіб.

"Одні кажуть, що рівень заробітної плати низький в регіонах, не підходить. Інші кажуть, що на вторинному ринку дешевше, ніж купувати нове. Є такі питання, і ми їх у кожному окремому випадку розглядаємо. Але це система, яка повинна працювати на відновлення попиту. Пропозиція у нас зараз є, а попит – ви бачите який", – сказав міністр.

Як відомо, ініціатива "Доступне житло" належить президенту Віктору Януковичу.

У середині липня Близнюк повідомляв, що у 12 регіонах країни не укладено жодного договору і, відповідно, не видано жодного кредиту за програмою дешевої іпотеки під 3%, що її започаткував уряд з травня цього року.

Тоді у Мінрегіоні заявили, що влада на місцях повинна «активніше роз'яснювати зацікавленим громадянам умови отримання здешевленої іпотеки».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.