НОВИНИ

Foreign Policy: Путін не бачить у світі друзів для Росії

Росія зможе поліпшити свою стратегічну позицію у світі лише демілітаризувавши відносини зі США. Про це йдеться у статті The Foreign Policy.

«Просування російської військової реформи нагадує побудову тіла від ніг вгору. При чому голову роблять останньою. Гордо прагматичний лідер Путін бачить Росію самотньою у світі і без жодних друзів. Вона як і раніше вважає Сполучені Штати потенційним військовим супротивником, а НАТО - їх інструментом; вона сподівається на продовження добросусідства з Китаєм, але на це немає жодних шансів, і вона стикається з великим різноманіттям ворогів уздовж своїх південних кордонів», - пише Foreign Policy.

«Зараз час по-новому поглянути на стратегічну позицію Росії і намагатися її поліпшити.Єдина річ, яка може це зробити, це демілітаризація відносин зі Сполученими Штатами, а також співпраця в галузі протиракетної оборони в Європі, що є найбільш важливим кроком до цієї мети. Такий крок зняв би зі спини Москви великий тягар стресу, що Сполучені Штати можуть перші нанести удар. Звільнившись від останньої проблемиу вигляді США, росіяни могли б почати вирішувати реальні проблеми безпеки. Для Сполучених Штатів стратегічна та інституційна військова співпраця з Росієюбула б віртуальною гарантією того, що що б не сталося на стратегічному ландшафті світу, Росія не опиниться на протилежній стороні», - йдеться в статті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.