НОВИНИ

Кіпр увів електронні візи для українців

Кіпр став першою державою Європейського Союзу, яка впровадила електронні візи для українських громадян.

"Ми вітаємо рішення уряд республіки Кіпр про впровадження з 10 вересня електронних віз для громадян України, що дозволить істотно спростити візові процедури для наших співвітчизників", - сказав на брифінгу у вівторок, 4 вересня, в Києві міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Він зазначив, що Кіпр став першою країною-членом ЄС, яка надала можливість оформляти візи для українців електронним шляхом і дана процедура буде повністю безкоштовною.

"Електронне оформлення віз буде здійснюватися для разового в'їзду на територію Кіпру з терміном перебування до 90 днів", – зазначив він.

Грищенко нагадав, що аналогічне електронне оформлення віз існує для громадян України в Мексику і Австралію.

На думку глави МЗС, даний крок з боку Кіпру є символічним у зв'язку з тим, що ця країна головує в ЄС, "українська сторона розглядає це як черговий етап на шляху до повноцінного безвізового в'їзду для українців до країн ЄС".

У свою чергу, посол Кіпру в Україні Евагорас Вріонідіс зазначив, що українцям більше не потрібно буде відвідувати посольство Кіпру - вони зможуть відправити заяву на отримання візи по електронній пошті, вона буде розглянута протягом декількох годин і в цей же день буде дана відповідь.