НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

У Броварах за «страту» судді, яка засудила Запорожця, затримали 5 активістів

П’ять учасників акції протесту проти несправедливого засудження Віталія Запорожця були затримані міліцією біля Броварського районного суду, повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

В акції протесту взяли участь близько 30 громадських активістів та односельчан Запорожця. Свою незгоду із вироком учасники акції висловили театралізованим «судом» над суддею Тамарою Міхієнковою, яка оголосила вирок Запорожцю.

Читайте також: 14 років за вбивство міліціонера-кривдника – суд лишився невблаганним

Активісти зачитали «вирок», в якому визнали Міхієнкову винною у несправедливому засудженні Запорожця та засудили її до страти. «На жаль, ми не можемо увірватися до суду і витягнути звідти суддю Міхієнкову та прокурора Гарника. Але рано чи пізно людей допече», – сказав учасник акції  Микола Коханівський.

На опудалі замість обличчя судді було лице народного депутата від ПР Інни Богословської. «Чому портрет Богословської? Це збірний образ влади», – пояснив Коханівський.

Після того як учасники акції спробували повісити опудало, до людини, яка виконувала роль ката, підбігли щонайменше 4 міліціонери і спробували його затримати. Почалася штовханина. В результаті 5 учасників акції було затримано. Правоохоронці відмовились пояснювати журналістам причини затримання. Однак опудало судді учасники акції таки повісили.

Читайте також: Віталій Запорожець: Для чого слідчому кийок, протигаз, лом у кабінеті, якщо його інструменти - це Кодекс, папір та ручка?

Нагадаємо, 27 червня Броварський районний суду засудив до 14 років ув'язнення Віталія Запорожця за вбивство 4 вересня минулого року майора міліції Миколи Симоненка в селі Семиполки Броварського району на Київщині.

Крім цього, суд зобов'язав підсудного виплатити 150 тис. грн компенсації дружині загиблого, а також поклав на нього судові витрати.