НОВИНИ

Журналісти підозрюють, що напередодні конгресу газетярів влада прослуховувала їхні телефони

Напередодні акції "Стоп цензурі!" на Всесвітньому газетному форумі телефони журналістів-учасників прослуховувалися. Про це повідомив журналіст Мустафа Найєм в ефірі "5 каналу".

"Про цю акцію знало чотири людини. І ми ніякі деталі не обговорювали ні з ким більше. Всі ці чотири людини, яким я довіряю як своїм батькам", – зазначив він.

"Але ми це обговорювали по телефону. І за три дні до того нам подзвонили з Адміністрації президента, в тому числі організатори форуму, і запитали: чи буде акція? Звідки вони дізналися? У нас є всі підозри, що прослуховуються наші телефони", – додав Найєм.

"Ми ніколи не отримували настільки явних доказів (прослушки), коли з адміністрації запитують, чи буде акція і в чому полягатиме ця акція", – уточнив журналіст.

Він також зазначив, що "коли ми вже прийшли туди, наші фотографії, людей, які тримали плакати, були вже у співробітників охорони".

"Кількість охорони мене здивувала. Ми сиділи в ряду, попереду мене сиділо дві людини, ззаду сиділо дві людини, нас постійно знімали на камеру, плакати відбирали. Мій плакат взагалі вкрали", – розповів Найем.

Як повідомлялось, під час виступу Януковича кілька журналістів підняли плакати з надписами про утиски свободи слова в Україні:"В Україні переслідуються незалежні ЗМІ", "Янукович знищує свободу слова в Україні", "2/3 нападів на журналістів здійснює влада", "21 рік без громадського телебачення" тощо.

Охоронці вихопили плакати у двох журналістів. Пізніше вони написали "Стоп цензурі" на ноутбуках і тримали їх екраном у бік Януковича.

Особи, які перешкоджали журналістам, були з бейджами security.

Згодом в Управлінні державної охорони заявили, що акції журналістів перешкоджали приватні особи, а не охорона президента.

Читайте також: «Кити» світової преси застерегли Януковича словами Шевченка, а Україну – прикладом Месики

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.