НОВИНИ

Бєрєзовскій програв суд Абрамовічу

Позов Боріса Бєрєзовского, що вимагав визнати себе діловим партнером Романа Абрамовіча і стягнути з нього понад $5,5 млрд у Високому суді Лондона, був відхилений. У п’ятницю, 31 серпня, суддя Елізабет Глостер озвучила відповідну резолютивну частину рішення, повний текст буде опублікований пізніше.

Високий суд Лондона прийняв рішення на користь Абрамовіча, відкинувши претензії Бєрєзовского, який вимагав компенсувати втрати від продажу в 2001-2004 роках часток в «Сібнєфті» і «Русалі», повідомляє «Комерсант-Україна». Цими компаніями, за його словами, він володів спільно з Романом Абрамовічем і нині покійним Бадрі Патаркацишвілі. 

Як відомо, Боріс Бєрєзовскій подав позов до Романа Абрамовіча в 2007 році, слухання стартували у жовтні минулого року.

Бєрєзовскій вимагав $ 5,5 млрд відшкодування збитку від продажу в 2001-2004 роках своїх часток в «Сібнєфті» (21,5%) і «Русалі» (12,5%). З них $ 5 млрд складали претензії  щодо  «Сібнєфті».

Бєрєзовскій стверджував, що був діловим партнером Абрамовіча і в 1995 році уклав з ним угоду про розподіл часток у спільних бізнесах (включаючи майбутні бізнеси) в усній формі, скріпивши її рукостисканням. Управління «Сібнєфтю» і алюмінієвими заводами, за словами позивача, було довірено Абрамовічу, оскільки Боріс Бєрєзовскій був зайнятий політичною діяльністю.

Як заявляє позивач, Роман Абрамовіч, порушив цю угоду і «зрадив» його, скориставшись охолодженням відносин Бєрєзовского з Владіміром Путіним.

Через тиск і погрози з боку Абрамовіча  Бєрєзовскій разом зі своїм партнером по бізнесу Бадрі Патаркацишвілі був змушений продати належні їм частки в компаніях значно дешевше від їхньої ринкової вартості, йшлося у позові.

Абрамовіч відкидав наявність угоди про розподіл часток, а також факти погроз і тиску зі свого боку.

Він визнавав роль Бєрєзовского у створенні «Сібнєфті», однак підкреслював, що той не вклав у створення холдингу ні цента і лише надав політичне заступництво. Абрамовіч наполягав на ролі Бєрєзовского виключно як політичного покровителя і кваліфікуючи всі грошові виплати на його користь як плату за «кришування».

Відносно вимог по «Русалу» відповідач заявляв, що основну допомогу в переговорах з придбання алюмінієвих заводів надавав Бадрі Патаркацишвілі, за що останній отримав великі комісійні. 

Читайте також: Бої на лондонській арені: російські олігархи шукають справедливості у британських судах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.