НОВИНИ

Власників каплиці біля Десятинної церкви оштрафували і погрожують знесенням

В Інспекції з державного архітектурно-будівельного контролю в Києві заявили, що каплиця біля залишків фундаменту Десятинної церкви може бути знесена, якщо її власники не нададуть повний комплект документів, які дозволяють будівництво. Представники УПЦ МП відмовляються виконувати припис інспекції і мають намір оскаржити його в суді.

Як повідомлялося, нещодавно каплицю біля залишків фундаменту Десятинної церкви почали обкладати мармуровими плитами і різьбленим каменем.

Як заявила прес-секретар Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Ірина Ярмолюк, "ДАБІ не реєструвала жодного дозвільного документа та не видавала дозволи на будівництво", пише "Коммерсант-Украина".

"Власники споруди зобов'язані повідомити інспекцію про виконання умов припису. Якщо власник в ході нашої перевірки не надасть повний комплект дозвільних документів на будівництво, ми видамо припис на знесення незаконно зведеної споруди. Якщо ж власник відмовиться його добровільно виконати - звернемося до суду з позовом про примусове знесення та приведення земельної ділянки у первинний вигляд", - пояснила Ярмолюк, додавши, що на власників будівлі вже "накладено штрафні санкції в кілька десятків тисяч гривень".

Представники УПЦ МП не мають наміру виконувати вимогу інспекції. "Припис ДАБІ та нарахований інспекцією штраф ми оскаржимо. Ніякі будівельні роботи не ведуться - це плановий ремонт. Тим більше що сама інспекція була проведена незаконно: вони були зобов'язані попередити нас, що прийдуть", - заявив секретар-референт намісника Десятинного монастиря протодиякон Антоній Коваль.

На питання, чи має УПЦ МП дозвіл на будівництво, він відповів, що у церкві є "паспорт БТІ на будівлю", але не зміг повідомити, чи мають власники споруди державний акт на земельну ділянку та узгодження з археологами.

Раніше укоментарі Тиждень.ua в УПЦ МП пояснили, що роботи біля підмурків Десятинки ведуться на вимогу пожежників.

Між тим рішення ДАБІ підтримують археологи. Вони вважають будівництво на цьому місці неприпустимим.

Заступник директора Інституту археології Національної академії наук Гліб Івакін обурений "рейдерським захопленням заповідної землі". "Церква без узгодження з нами спочатку поставила намет, потім на її місці - дерев'яну каплицю, а тепер уже - і кам'яний храм", - розповів він.

За словами Івакіна, "будівництво ведеться там, де в X столітті перебували горна для випалювання плінфи (пласкої цегли), яка використовувалася при зведенні Десятинної церкви". "На Старокиївській горі безліч пам'яток різних культур, і під місцем сучасного будівництва може бути все що завгодно: від скарбів до майстерень по обробці мармуру", - зазначив археолог.

Нагадаємо, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві 29 серпня передала священикам Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП припис про припинення будівельних робіт в охоронній зоні історичного заповідника.

У 2009 році представники УПЦ МП побудували каплицю між залишками фундаменту Десятинної церкви та Національним музеєм історії у вигляді дерев'яного зрубу.