НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Біля Ради можновладцям нагадали, як карали казнокрадів на Січі

Біля Верховної Ради пройшла акція, учасники якої продемострували, що спіткало б народних депутатів та інших високопосадовців, якби їм випало скоїти злочин за часів Запорізької Січі.

За крадіжку з військової скарбниці (по-сучасному - за розкрадення бюджетних коштів), а також за пограбування купців (неправомірний податковий тиск та рейдерство) винного прив’язували до ганебного стовпа і били на смерть киями.

При цьому козак підходив, випивав чарку горілки і бив винуватця. Якщо ж бив занадто легко, його теж привязували і його чекала та ж участь.

За крадіжку в приватної особи винного привязували до гармати, поки його не викупить хтось за ту ж суму, яку він вкрав.

Вбивць і рецидивістів розстрілювали або садили на палю. Винуватця могли навіть закопати живцем, якщо він скоїв дуже жорстокий злочин.

А от сучасних «мажорів» на Січі чекало б відрубування одніє ноги або руки, або ж руки й ноги разом.

Для показу, які покарання чекали на злочинців на Січі, на паркані біля Верховної Ради повісили опудало, яке могли вдарити усі охочі: їх було не багато, але били сильно. Під час акції ніхто не постраждав.

Під час цього дійства козаки били в тулумбаси. Завершилася акція виступом кобзаря Тараса Компаніченка.

Організатори акції заявили, що це дійство символічне, але якщо влада і далі себе вестиме так само безцеремонно, як зараз, то українці згадають традиції запорожців.

Акція пройшла під головуванням братів Капранових.

Нагадаємо, 69% відвідувачів сайту Верховної Ради вважають її діяльність непрозорою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.