НОВИНИ

ЦВК дозволила 11 громадським організаціям делегувати офіційних спостерігачів на вибори

Офіційні спостерігачі від п’яти громадських організацій спостерігатимуть за перебігом виборів на загальнодержавному рівні, а від шести - у межах окремих областей. Таке рішення ухвалила ЦВК увечері 29 серпня, повідомляє прес-служба Центрвиборчкому.

Розглянувши клопотання громадських організацій, ЦВК надала дозвіл Всеукраїнським громадським організаціям "Інститут виборчого права", "Інститут приватного та публічного права", "Асоціація соціальної підтримки і захисту співробітників спецслужб України "Співдружність", Всеукраїнським молодіжним громадським організаціям "Український молодіжний правничий союз", "Об’єднання "Європейська молодь України" мати офіційних спостерігачів під час виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.

Зокрема, громадським організаціям "Здоров’я нації" – на території Житомирської області, "Миколаївський обласний Клуб виборців" – на території Миколаївської області, Івано-Франківське обласне об’єднання громадян "Громадянський Форум Івано-Франківська" – на території Івано-Франківської області, "Комітет народного контролю Київської області" – на території Київської області, "Об’єднання громадян "За Троєщину" – на території міста Києва, а "Наш Святошинський" – на території Святошинського району міста Києва.

Також ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та встановила, що текст виборчого бюлетеня друкується державною мовою на одному аркуші розміром 200 х 600 мм світло-жовтого кольору, лише з одного боку, з використанням спеціальних видимих та невидимих захисних фарб, які змінюють свої фізичні характеристики під дією ультрафіолетового та інфрачервоного опромінювання, графічних захисних елементів, а також із проставленням номера виборчої дільниці захисною фарбою, що проявляється на звороті виборчого бюлетеня.

Крім того, ЦВК внесла окремі зміни до складу окружних виборчих комісій, утворених відповідно до постанови ЦВК від 26 серпня 2012 року № 604 "Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року".

Як повідомлялось, 24 серпня ЦВК провела жеребкування для визначення складу окружних виборчих комісій на виборах Ради для непарламентських партій. Внаслідок жеребкування місця в окружкомах були розподілені між 19 партіями. Водночас до складу жодної ОВК не потрапили представники партій «УДАР Віталія Кличка» і ВО «Свобода».

Нагадаємо, нещодавно партія "Свобода" звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з проханням визнати недійсною постанову Центральної виборчої комісії про утворення окружних виборчих комісій на виборах депутатів Верховної Ради, внаслідок чого до складу жодного окружкому не було включено представників "Свободи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.