НОВИНИ

Прізвища Тимошенко і Луценка будуть у виборчому бюлетені

Прізвища засуджених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка будуть вказані у виборчих бюлетенях. Про це в коментарі журналістам заявив член Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

Сьогодні на засіданні ЦВК при затвердження форми і тексту виборчого бюлетеня виникло питання: чи вказувати в першій п'ятірці списку ВО «Батьківщина» прізвища Тимошенко і Луценка, які не були зареєстровані ЦВК кандидатами в народні депутати, але, тим не менш, залишаються в партійному списку, затвердженому на з'їзді, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Коментуючи прийняте ЦВК рішення, Магера зазначив, що в бюлетені поряд з назвами партій будуть вказані прізвища всіх кандидатів, що ввійшли у першу п'ятірку виборчих списків партій. "Це будуть перші п'ять осіб, висунуті на з'їздах партій, зокрема, до прийняття рішення ЦВК про відмову в реєстрації окремих кандидатів", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи будуть у бюлетенях зазначені прізвища Тимошенко і Луценко, Магера сказав: "Так, це передбачено законом (про вибори народних депутатів, - ред.), Статтею 80".

Згідно з затвердженою постановою, текст на бюлетенях повинен друкуватися державною мовою, на одному аркуші розміром 200х600 мм світло-жовтого кольору і тільки на одній стороні.

Комісія також визначила, що бюлетені повинні друкуватися з використанням спеціальних видимих і невидимих захисних фарб, які змінюють свої фізичні характеристики під дією ультрафіолетового та інфрачервоного опромінення, а також із графічними захисними елементами.

Крім цього, на бюлетенях будуть розставлені номери виборчих дільниць із захисною фарбою, яка буде проявлятися на звороті бюлетеня.

Нагадаємо, 15 серпня Вищий адмінсуд підтвердив законність відмови Центральної виборчої комісії зареєструвати екс-прем’єра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.