НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Адвокат Тимошенко: Вищий спецсуд створив небезпечний прецедент для всієї судової системи

Захисник Юлії Тимошенко Юрій Сухов розчарований рішенням Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ, який залишив чинним вирок екс-прем’єру. Адвокат сподівався, що справу направлять на новий розгляд. Про це він сказав журналістам, передає кореспондент Тиждень.ua.

«Я сподівався, що хоча б в цьому суді скасують рішення судів першої і другої інстанції. Сподівався, що вони все ж таки направлять справу на новий розгляд, бо зрозуміло, що волі для виправдання Тимошенко у цьому суді не буде, але хоча б судова система збереже своє обличчя. Але навіть цього у цьому суді не було», - сказав Сухов.

«Неприємно було дивитись на обличчя суддів. До речі, це судді високої кваліфікації», - додав він.

Сухов наголосив, що рішення Вищого спецсуду створює небезпечний прецедент для судової системи.

«Рішення Вищого спецсуду матиме два наслідки.  По-перше, безпідставно залишили в силі незаконний вирок. А з іншого боку, вони створили такий прецедент –  у цьому рішенні ті порушення закону, які допустив суд, зараз визнали законними, фактично легалізували порушення і створили таким чином прецедент для інших процесів. В інших процесах зараз будуть посилатися на цей прецедент, і судді першої, другої інстанції будуть приймати рішення, посилаючись на рішення Вищого спецсуду. Це дуже небезпечний прецедент», - наголосив Сухов.

У свою чергу ще один захисник Тимошенко Микола Сірий назвав прогнозованим рішення Вищого спецсуду.

«Я очікував такого рішення. Не було ознак, які б давали б підстави на щось інше сподіватись», - сказав він.

«Один позитив у цьому всьому – це відкрита формально юридична дорога до Європейського суду», - додав Сірий.

Нагадаємо, 29 серпня Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ підтвердив вирок, винесений Тимошенко Печерським райсудом.

Захист Юлії Тимошенко планує до кінця тижня направити до Європейського суду з прав людини доповнення до скарги про порушення щодо екс-прем'єра статті 6 Європейської конвенції про права людини (порушення права на справедливий суд).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.