НОВИНИ

ЄС розчарований рішенням Вищого спецсуду щодо касації Тимошенко

Європейський Союз глибоко розчарований у зв'язку з ухваленим рішенням по касації екс-прем'єра Юлії Тимошенко по «газовій» справі.

«Ми з жалем взяли до уваги цей вирок», - цитує інформаційне агентство AFP речника верховної уповноваженої ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Кетрін Ештон, який під час чергового брифінгу в Брюсселі прокоментував рішення українського суду.

«Ми з жалем відзначили рішення Вищого спеціалізованого суду України. Ми глибоко розчаровані наслідками поточної ситуації, коли два важливих лідери опозиції не зможуть взяти участь в майбутніх парламентських виборах, коли суд не поважає міжнародні стандарти щодо справедливого, прозорого процесу», - заявив у свою чергу в середу в Брюсселі представник Європейської комісії Майкл Манн.

Він знову відзначив «важливість для української влади зробити конкретні кроки, щоб вирішити системні проблеми судової системи, а також виборчого правосуддя, включаючи справи Тимошенко, Луценка та інших», а також не допускати повторення подібних ситуацій у майбутньому.

«Ми також зі стурбованістю відзначили новий вирок щодо Луценка. Ми будемо продовжувати пильно стежити за розвитком ситуації у справах щодо Тимошенко, Луценка та інших», - сказав Манн.

Нагадаємо, розчарування сьогоднішнім рішенням Вищого спецсуду раніше висловила Велика Британія.

Вищий спеціалізований суд з цивільних та кримінальних справ сьогодні визнав законним вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко у так званій «газовій» справі.

11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією. 23 грудня 2011 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність цього рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.