НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: міжнародні спостерігачі не зроблять вибори в Україні демократичними

Завдання міжнародних спостерігачів на виборах в Україні полягає в тому, що оцінити і розповісти всьому світові про їх перебіг, а не зробити їх прозорими і демократичними. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

«Міжнародні спостерігачі, скільки б їх тут не було, не зроблять нам вибори демократичними, прозорими, якщо ми самі цього не зробимо», - заявив Черненко.

«Наявність спостерігачів безперечно має психологічний вплив, скажімо, на членів комісій, на політиків. Якщо на дільниці є міжнародний спостерігач, член комісії 5 разів подумає, перш ніж щось робити  незаконне», - зазначив він.

«Але я би не переоцінював цього впливу, тому що скільки б їх не було (кілька тисяч), все одно дільниць у нас у десятки разів більше», - підкреслив Черненко.

Експерт зазначив, основне завдання міжнародних спостерігачів - оцінити із середини проходження виборів в Україні відповідно до міжнародних стандартів і на основі цього підготувати звіт, дати свої рекомендації.

«Вже аналізуючи звіти цих міжнародних місій світова громадськість буде так само оцінювати вибори і планувати свої відносини з Україною», - заявив Черненко.

«Тому, не завдання міжнародних спостерігачів зробити вибори в Україні чесними. Їхнє завдання - зафіксувати і розказати всьому світу картинку щодо проходження наших виборів», - підсумував він.

Черненко зауважив, що міжнародні спостерігачі тільки почали приїжджати в Україну і реєструватися в ЦВК.

«Пік буде власне на день голосування. Я прогнозую, що їх буде не менше 3 тисяч», - зазначив він. «Увага до цих виборів дуже велика, і спостерігачів буде більше, ніж на останніх президентських виборах», - додав він.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня.

Вони будуть проходити за змішаною пропорційно-мажоритарною системою - 225 депутатів будуть обиратися за списками політичних партій (бар'єр для проходження партії в Раду - 5%), ще 225 - у мажоритарних округах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.