НОВИНИ

Ірванець підтримав засудженого білоруського опозиціонера

Український письменник Олександр Ірванець виступив на підтримку лідера білоруської опозиційної організації "Молодий фронт" Дмітрія Дашкевича, який нині відбуває 2-річний термін, та якого суд у Білорусі засудив у вівторок, 28 серпня, іще до одного року ув’язнення, звинувативши його в "непідпорядкуванні адміністрації колонії".

Сам Дашкевич не визнає своєї вини в цьому.

Сьогодні ж український письменник Олександр Ірванець виступив з відеозверненням на підтримку Дашкевича, в межах інформаційної кампанії на підтримку білоруських політв’язнів, що її проводить в Україні міжнародна організація «Центр «Співпраця без кордонів».

«Я безперечно вважаю, що Дашкевич має бути звільнений. А його ув’язнення, так само як і ув’язнення інших суперників, супротивників, опонентів Лукашенка, це є просто величезна ганьба для цієї держави. І поза сумнівом, свободу Дмитру Дашкевичу!», - сказав Ірванець.

 Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Дмитра Дашкевича в’язнем сумління.

 Дашкевича навесні минулого року засудили до двох років ув’язнення , визнавши винним у нападі на двох людей у Мінську в день напередодні президентських виборів у грудні 2010-го.

Дмитро Дашкевич і другий засуджений у цій же справі активіст «Молодого фронту» Едуард Лобов заявляють, що це була провокація білоруських спецслужб, яка мала на меті ізолювати їх напередодні президентських виборів і подальших акцій протесту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.