НОВИНИ

Експерт: політика США в Іраку обернулася повним провалом

Сучасна ситуація в Іраку свідчить про те, що план, який США прагнули реалізувати у цій країні, провалився. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив Чарльз Тріпп - професор політології у Школі східних та африканських досліджень Лондонського університету, який спеціалізується на Близькому Сході.

«Якщо оцінювати події в Іраку з погляду того, що Сполучені Штати планували спочатку або принаймні що стверджували деякі їхні посадовці, декларуючи свою мету в цій країні, то це є повним провалом», - заявив Тріпп.

За його словами, у 2005-2006 роках «американська початкова політика дала збій, і США зіткнулися з виснаженням своїх сил та очевидною поразкою, бо ж не в змозі були контролювати громадянську війну чи придушити заколот».

«2006 року Сполучені Штати змінили стратегію. Значною мірою відкидаючи свої попередні намагання, зосередилися на створенні служб національної безпеки Іраку, які можуть приборкати інакодумців, покласти край безладові й проторувати шлях для впорядкованого виведення американських військ», - зазначив він.

«Такої мети вони досягли в період 2007-2010 років, ціною чого стало створення родового-кланового, жорстокого й репресивного режиму, котрий, як і раніше, конфронтує з повстанцями, хоча рівень цього протистояння помітно знизився», - заявив Тріпп.

Повний текст інтерв’ю з Чарльзом Тріппом читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.