НОВИНИ

Посадовців банку Авакова звинувачують у виведенні коштів в офшори

Слідче управління Головного управління МВС у Харківській області 22 серпня порушило кримінальну справу проти посадових осіб банку "Базис", а також кількох фізичних осіб за підозрою у виведенні в офшори коштів банку. Про це повідомив журналістам начальник слідчого управління ГУ МВС області Зіновій Галаван.

З його слів, справу порушено за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих обсягах або організованою групою).

"Видавалися кредити різним фізичним особам, у мільйонах, заставним майном часто бували векселі різні або майно, що згодом передавалося іншим підприємствам, які проходили процедуру банкрутства, і майно - у нікуди, а гроші переводилися на рахунки інших фірм і в остаточному підсумку переводилися на Кіпр та в інші офшорні зони", - зазначив Галаван.

З його слів, справу порушено щодо посадових осіб банку та фізичних осіб, які одержували ці кредити і викрадали гроші.

Галаван уточнив, що розкрадання відбувалися в 2010-2011 роках, але не повідомив, які суми фігурують у справі.

"Розкрадання обчислюються мільйонами", - сказав Галаван.

Він не повідомив також, скільки осіб фігурують у справі як підозрювані і ким вони є, а також чи є серед підозрюваних лідер харківської обласної організації партії ня "Батьківщина", колишній голова Харківської обласної державної адміністрації Арсен Аваков, який контролює банк.

"На сьогодні ще обвинувачення нікому не пред'явлено", - зазначив він.

Галаван повідомив, що відповідно до санкції, даної судом Київського району Харкова, слідче управління проводить обшуки в Харкові за кількома адресами, у тому числі в деяких приміщеннях у будинку на вул. Сумській, 88.

"У цьому приміщенні розташований банк "Базис" і ще деякі комерційні структури, які мають відношення до розкрадання коштів з банку "Базис", - сказав Галаван.

Він підкреслив також, що розслідування кримінальної справи не має ніякого відношення до передвиборної кампанії.

Як відомо, сьогодні зранку журналісти видання "Главное" заявили, що до них прийшли з обшуком та змусили покинути приміщення. Редакція знаходиться в будівлі, в якій також розташовані банк "Базис" та компанія "Інвестор", які пов’язують з екс-губернатором Харківщини Арсеном Аваковим.

У свою чергу адвокат компанії "Інвестор" Олег Атісков повідомив, що обшук у будівлі проходить в рамках кримінальної справи, порушеної за фактом зловживання посадових осіб банку "Базис".

Сьогодні стало відомо, що Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію банку "Базис".