НОВИНИ

Лук’яненко: мовний закон є продовженням імперської політики, яка здійснюється вже в умовах незалежної України

Закон про мови є вкрай шкідливим, антиукраїнським і неприйнятний для української нації. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua заявив відомий дисидент та правозахисник Левко Лук`яненко.

«Я розцінюю цей закон як вкрай шкідливий, антиукраїнський і неприйнятний для української нації. Він є продовженням Валуєвського та Емського указів та наступу проти української мови періоду Радянського Союзу.  Він є продовженням імперської політики, яка здійснюється вже в умовах незалежної України», - заявив Лук’яненко.

Він наголосив, що так званий «мовний закон» - страшенно шкідливий, бо до  тієї русифікаторської політики, яка проводилася в Україні останні двадцять років,  підганяється юридична база. «Крім того, цей закон абсурдний, бо російські шовіністи його сформували, думаючи лише про себе, а не про болгар, татар, мадяр, гагаузів та інші нацменшини», - додав Лук’яненко.

За його словами, юридично тепер  кожна нацменшина може вимагати для себе часу на телебаченні  і  радіо, окремої освіти  і підручників, друкування всіх офіційних документів.  «Але ми бачимо на прикладі Ізмаїльської міськради, яка відмовилася надавати статус регіональної болгарській мові, що влада, фактично, прикриваючись Хартією регіональних мов та нацменшин, лобіює  визнання регіональною лише російської», - зауважив дисидент.

Лук’яненко також наголосив, що цей закон спрямований проти  національної більшості, оскільки в Україні більше половини людей, які вважають українську рідною мовою.

Повний текст інтерв’ю Левка Лук’яненка читайте тут

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.