НОВИНИ

Експерт: українська економіка увійшла в рецесію

Низька інфляція зараз свідчить про скорочення темпів зростання виробництва. Про це заявив заслужений економіст України Віктор Суслов в ефірі "Ера-FM".

"У всьому, що стосується інфляції, треба бачити дві сторони. Звісно, коли знижуються темпи зростання цін, то це завжди добре для громадян. Це означає, що не відбувається знецінення їхніх заощаджень, не відбувається знецінення зарплат. Але в цьому випадку інфляція в Україні знижується - тут (міністр економічного розвитку і торгівлі Петро) Порошенко правий - через те, що скорочуються темпи виробництва, через те, що почалася стагнація економіки", - сказав він.

Експерт нагадав, що за січень-липень 2012 по порівнянні з аналогічним періодом минулого року промислове виробництво зросло на 0,2%.

"Тобто це означає, що в промисловості почався застій. Тому і знижується попит на сировину", - зазначив Суслов.

На думку фахівця, про те, що Україна увійшла в рецесію, свідчить і низка інших економічних показників.

"У сільському господарстві в порівнянні з минулим рекордним роком - падіння на 4,2%. Точно так само падіння спостерігається в будівництві - на 6,2%. Дуже важливий показник - вантажообіг. Тому що чим менше всіма видами транспорту перевозиться вантажів, значить, тим гірше працює економіка, менше вантажів перевозиться. Тут ще більш вражаючі темпи падіння: вантажообіг в тоннокілометрах впав на 7,6%", - підсумував Суслов.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що зростання ВВП України за сім місяців поточного року становило 2%.
Як повідомлялось, за висновками фахівців Міністерства економічного розвитку і торгівлі в Україні зростає тінізація економіки.Мінекономрозвитку також відзначає, що залишається ряд ризиків щодо зростання тінізації економіки в майбутньому у зв’язку з рецесійними процесами у країнах Єврозони та збереженням значних фінансових (боргових) проблем на зовнішніх ринках, які можуть спричинити різке уповільнення темпів економічного зростання в Україні.

Також високими залишаються внутрішні ризики дестабілізації економічної ситуації, серед яких найбільшими є збільшення негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу, зростання девальваційних очікувань і низька кредитна активність.

Читайте також: Передвиборний популізм Януковича: погіршення життя вже післязавтра

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.