НОВИНИ

У Сочі Путін відмовився від «газової пропозиції» Януковича

25 серпня в Сочі президент України Віктор Янукович провів робочу зустріч з президентом Росії Владіміром Путіним. Глави держав обговорили питання двостороннього співробітництва після вступу Росії до СОТ, а також торкнулися теми про кооперацію на азіатських ринках.

Крім того, Віктор Янукович зізнався, що Україна хотіла б змінити позиції у відносинах з Росією з газового питання, а також стати спостерігачем у Шанхайській організації співробітництва (ШОС).

У відповідь Владімір Путін запропонував Україні стати спостерігачем в Азіатсько-Тихоокеанському економічному співробітництві (АТЕС), пише «КоммерсантЪ-Украина».

Показово, що в Сочі не запрошувалися представники українських ЗМІ. Подробиці візиту стали відомі з повідомлень прес-служб глав двох держав і російських журналістів.

За словами джерела газети в Кремлі, "президенти дуже плідно поспілкувалися, однак говорити, що це (газове – Ред.) питання вирішене, поки не можливо".

Водночас, високопоставлене джерело у департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерго також повідомив, що принципових угод у газовій сфері на переговорах Віктора Януковича і Володимира Путіна не досягнуто.

"У нас була надія на те, що вирішити питання зниження цін на газ вдасться шляхом створення консорціуму на базі газотранспортної системи, але замість цього з боку Росії пролунали все ті ж політичні пропозиції про Митний союз", - сказав співрозмовник.

У Міненерго також відзначили, що цієї зими готуються значно скоротити споживання газу теплоелектроцентралями (ТЕЦ) шляхом їх часткового переводу на вугілля.

Нагадаємо, остання зустріч Віктора Януковича та Владіміра Путіна відбулась  12 липня у Криму. Зустріч відзначилась  підписанням спільної заяви про делімітацію морського простору в Азовському і Чорному морях та 4-х годинним запізнення президента РФ.

Читайте також: Друге ялтинське фіаско Януковича

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.