НОВИНИ

Литва посмертно нагородила Єльцина за зміцнення литовської державності

Влада Литви 27 серпня посмертно нагородить першого президента Росії Боріса Єльцина за особливі заслуги перед литовською державою.

Президент Литви Даля Грібаускайте на урочистій церемонії вручить вдові Єльцина - Наїна Єльцина Великий хрест ордена Хреста Вітіс.

Литовська влада заявили, що перший президент Росії нагороджується за внесок у зміцнення литовської державності.

У січні 1991 року, коли радянські війська штурмували телецентр у Вільнюсі, Єльцин підтримав Литву і засудив застосування проти неї сили.

Згодом він підписав з керівниками трьох республік Балтії спільну заяву про визнання незалежності Литви, Латвії та Естонії.

У 1991 році під керівництвом Єльцина Росія підписала з Литвою договір про визнання її суверенітету.

Як повідомлялось, у червні суд у Вільнюсі визнав винним лідера Соціалістичного народного фронту Литви Альгірдаса Палецкіса за безпідставні висловлювання про вільнюські події 13 січня 1991 року.

Вільнюський окружний суд оголосив у справі Палецкіса такий вердикт: він скоїв злочин тим, що, говорячи про штурм радянськими військовими вільнюської телевежі в січні 1991 року, заявив ЗМІ, що тоді "свої стріляли у своїх".

Нагадаємо, Вільнюський окружний суд у 1999 році засудив шестеро людей, ще 23 залишаються підозрюваними у цій справі, ведеться розслідування. З 23 підозрюваних – 21 громадянин Росії і двоє громадян Білорусі. Наразі триває міжнародний розшук учасників тих подій на теренах Європейського Союзу, видані європейські ордери на арешт. Литва намагається притягнути до відповідальності також тодішнього керівника спецпідрозділу КДБ "Альфа" полковника Міхаїла Головатова.

Читайте також: Біг від комунізму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.