НОВИНИ

На форумі Руху неприєднання Іран закликав світ відмовитися від ядерної зброї

У Тегерані відкрився саміт Руху неприєднання, до якого належать близько 120 країн світу. До столиці Ірану прибули лідери понад 30 держав.

Відкриваючи форум, міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салехі закликав усі країни світу відмовитися від ядерної зброї до 2025 року. Він також піддав критиці постійних членів Ради безпеки ООН. На думку керівника іранського зовнішньополітичного відомства, ці держави розширюють повноваження Ради за рахунок усіх інших членів ООН.

Заяви міністра пролунали на тлі нових повідомлень про реалізацію Іраном ядерної програми. Країни Заходу та Ізраїль вважають, що її метою є виробництво ядерної зброї.

Перед початком саміту виникла суперечка щодо участі в ньому представників різних палестинських угруповань.

Іран твердить, що офіційно був запрошений лише голова Палестинської автономії Махмуд Аббас. Та він відмовився від візиту до Тегерана – через присутність на цьому форумі Ісмаїла Ханії, лідера угруповання ХАМАС, яке контролює смугу Гази.

Сам Ханія раніше заявив, що приїде до Ірану на запрошення президента цієї країни Махмуда Ахмадінеджада.

Як повідомлялось, 23 серпня верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї закликав уряд країни створити "економіку опору", здатну протистояти міжнародним санкціям, які застосовано проти Тегерана у зв'язку з його ядерною програмою.

Нагадаємо, на початку серпня Іранзапросив президента України Віктора Януковича взяти участь у зустрічі на вищому рівні Руху неприєднання.

Рух неприєднання є міжнародною організацією, що об'єднує 119 держав світу на принципах неучасті у військових блоках. Україна в Русі неприєднання має статус спостерігача.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.