НОВИНИ

У Кличка закликають опозицію до спільного захисту результатів виборів

Партія «УДАР» закликає колег з об’єднаної опозиції та ВО Свобода на рівні юридичних служб партій сформувати робочу групу для напрацювання спільних механізмів захисту результатів виборів. Про це заявив представник партії у ЦВК Валерій Карпунцов, коментуючи результати жеребкування щодо представництва партії в окружних виборчих комісіях, згідно якого «УДАР» не отримав жодного представника в ОВК, повідомляє прес-служба партії.

Карпунцов наголосив, що жеребкування по кандидатурах до оружних виборчих комісій, яке відбулося 24 серпня, є частиною виборчої технології, закладеної владою у законі про вибори.

«На жаль, було прийнято закон, який суттєво звузив права опозиції під час виборчої кампанії і подарував безмежну владу провладним та маріонеточним партіям», – пояснив Карпунцов.

За його словами, не піддається логічному поясненню те, що в бюлетені для голосування є 22 партії, а в жеребкуванні приймала участь 81 політична сила.

«Це є наслідком того, що закон дозволив партіям, які висунули хоча б одного кандидата-мажоритарника, бути суб’єктом виборчого процесу і формувати виборчі комісії по всій Україні. 90% партій, які прийняли и участь у жеребкуванні, є технічними, невідомі українцям, і мають лише одну мету – забезпечити представництво влади у виборчих комісіях».

«Те, що до складу окружних виборчих комісії не потрапили ані партія «УДАР», ані ВО Свобода, які користуються підтримкою понад 20% виборців, а натомість присутні нікому не відомі партії, які фактично забезпечуватимуть представництво влади, є свідченням спроб влади будь-якими способами чинити перепони молодим політичним силам, рейтинг яких зростає. Тому ми закликаємо колег з об’єднаної опозиції та ВО Свобода створити дієвий механізм захисту результатів виборів та протидії фальсифікаціям», – наголосив головний юрист УДАРу.

Водночас лідер партії  Віталій Кличко, коментуючи результати жеребкування до ОВК, зауважив, що за таких обставин значно збільшилася відповідальність всієї опозиції за захист результатів вибору громадян.

«Ще задовго до страту передвиборчої кампанії ми говорили колегам по опозиції про необхідність створення спільного центру по захисту результатів виборів. Після процедури жеребкування стало очевидним, що це питання актуальне як ніколи. Сподіваємося, що колеги нас підтримають і усвідомлять свою відповідальність щодо захисту голосів усіх громадян України, які підтримають на виборах опозиційні до діючої влади політичні сили», -наголосив Кличко.

Нагадаємо, ЦВК провела жеребкування щодо квот від партій до складу окружних виборчих комісій. Найбільше представництво в них отримали партії, які висунули мінімальну кількість кандидатів на виборах і не ведуть активної передвиборчої кампанії. На всіх ОВК отримали право представництва ті партії, які зареєстрували лише одного кандидата, але подали подання на 225 комісій.Водночас партії "УДАР" Віталія Кличка та ВО "Свобода" не матимуть своїх представників у жодній ОВК.

У партії "УДАР" і ВО "Свобода" результати жеребкування по включенню кандидатур до складу окружкомів вважають несправедливим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.