НОВИНИ

Суд змусив Samsung виплатити компанії Apple $1,05 мільярда

Федеральний суд у Каліфорнії зобов'язав корпорацію Samsung виплатити компанії Apple 1,05 мільярда доларів за незаконне використання її патентів на програмне забезпечення та дизайн смартфонів.

Дві корпорації, які разом обіймають більше половини світового ринку смартфонів та нетбуків, звинувачували одна одну у порушенні прав інтелектуальної власності у понад 700 конкретних випадках.

Apple бажала отримати від Samsung 2,5 мільярди доларів, тоді як Samsung виставив претензії на 519 мільйонів доларів.

Суд частково задовольнив позов компанії Apple, а домагання її конкурента взагалі не задовольнив.

Таким чином, Apple зможе домагатись заборони на імпорт до США ряду виробів Samsung.

Південно-корейська компанія, у свою чергу, ймовірно оскаржуватиме вирок. У аналогічному спорі раніше цього року нідерландська юстиція стала на бік Samsung.

Експерти вважають, що рішення каліфорнійського суду у перспективі піде на користь світовій індустрії гаджетів, оскільки примусить інших виробників більше займатись розробкою власних оригінальних технологій.

"Тепер всі двічі подумають, перш ніж запозичувати у Apple, - заявив директор з досліджень компанії Gartner Майкл Гартенбург. - Це дасть додатковий поштовх інноваціям, призведе до більшого різноманіття та, у кінці-кінців, послужить інтересам споживачів".

У індустрії мобільних телефонів патентні спори з'являються регулярно, але конфлікт між Samsung та Apple став найбільш резонансним і за сумою претензій, і як юридичний прецедент.

Читайте також: 10 найбільших успіхів Apple за Стіва Джобса

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.