НОВИНИ

"УДАР" та "Свобода" не задоволені складом окружних виборчих комісій

У партії "УДАР" і ВО "Свобода" вважають результати жеребкування по включенню кандидатур до складу окружкомів несправедливим. Відповідні заяви зробили в партіях 24 серпня.

"Місця в окружних комісіях отримали партії, які фактично є технологічними, а реальні учасники виборчого процесу не отримали жодного місця", - заявив представник ВО "Свобода" у Центрвиборчкомі Олег Махницький.

На його думку, жеребкування повинно було проводитися по кожній з 225 окружних комісій. "Звичайно, це є несправедливим, нецивілізованим, і це було закладено з однією метою, результат якої ми отримали сьогодні", - підкреслив Махницький.

Він вважає, що в постанову ЦВК про процедуру жеребкування "були закладені виборчі технології". Зокрема, вона була прийнята ще до початку виборів, коли не було суб'єктів виборчого процесу, які могли б оскаржити документ у суді.

При цьому Махницький повідомив, що "Свобода" сподівається на отримання представництва у складі дільничних виборчих комісій. За його словами, процедура жеребкування по включенню кандидатур від партій до складу дільничних комісій, затверджена ЦВК, передбачає проведення жеребкування окружними комісіями по кожній дільниці.

У свою чергу представник партії "Удар" у ЦВК Валерій Карпунцов повідомив, що "УДАР" оскаржив цю постанову ЦВК в суді ще в квітні. Однак Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив її законність.

Крім того, "УДАР" подав заяву до ЦВК 22 серпня з вимогою привести дану постанову ЦВК у відповідність із законом, тобто, щоб жеребкування проводилася по кожному з 225 округів. Однак, за словами Карпунцова, реакції ЦВК не було.

У свою чергу заступник голови ЦВК Андрій Магера вважає, що процедура жеребкування була проведена відповідно до вимог закону."Жеребкування проведене таким чином, як захотіла богиня Фортуна. Справедливість при жеребкуванні - досить умовна річ", - сказав Магера.

Як повідомлялось, 24 серпня Центральна виборча комісія шляхом жеребкування визначила, що Окружні виборчі комісії формуватимуть  5 фракцій (БЮТ-Батьківщина, Партія регіонів, Комуністична партія України, НУ-НС і Народна партія), а також 19 партій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.