НОВИНИ

Тігіпко вважає, що популізм важливіший, ніж мова

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики, заступник голови Партії регіонів Сергій Тігіпко вважає, що мовне питання неактуальне для більшості українців.

"Упевнений, що "мовне питання" для переважної більшості населення України не є найактуальнішим", - заявив Тігіпко.

При цьому він визнав, що є доволі велика група людей, що вважає це питання дуже важливим.

"Не можу сказати, що в уряді багато займалися підготовкою цього питання. Нас більше цікавила реалізація соціальних ініціатив, де збільшуються пенсії, виплати інвалідам, дітям. Нас більше цікавили кроки зі стимулювання економічного зростання", - розповів Тігіпко.

Разом з тим, він підкреслив, що займатися винятково питаннями економіки, не приділяючи належну увагу культурі, і очікувати гарних результатів зростання добробуту населення - не можна, оскільки ці питання пов'язані між собою.

Читайте також "Поєхалі": мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин

"Мені здається, що ми надто драматизуємо закон про мову. Тому що, на мій погляд, він практично підтвердив ситуацію в країні. І сподіваюся, що нічого драматичного в цьому плані проходити не буде", - продовжив Тігіпко.

Він упевнений, що влада має всіляко підтримати розвиток української мови, й над цим зараз працює спеціальна комісія, що продумує, якими діями можна цього досягти.

З іншого боку, зі слів віце-прем'єра, влада має дати можливість розвиватися культурам тих народів, які є в Україні, оскільки це дуже демократично, і дуже по-європейськи.

Як повідомлялось, президент Віктор Янукович вважає, що надмірне загострення уваги на мовному питанні розколює Україну.

8 серпня Янукович підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Минулого тижня (13-19 серпня) статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська,Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, Харківськаа також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольськаради.

Читайте також: Передвиборний популізм Януковича: погіршення життя вже післязавтра

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.