НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

В УПЦ МП пояснили, що роботи біля підмурків Десятинки ведуться на вимогу пожежників

Десятинний монастир Різдва пресвятої Богородиці обробляють штукатуркою та вогнетривкими сумішами для дотримання пожежної безпеки. Про це кореспонденту Тиждень.ua повідомив намісник монастиря архімандрит Гедеон Харон.

За його словами, було створено спеціальну комісію, а також отримано всі дозволи від київської влади для проведення будівельних робіт.

Як пояснив кореспонденту Тиждень.ua секретар-референт намісника монастиря, протодиякон Антоній Коваль, таке рішення зумовлено приписом державної інспекції техногенної безпеки Шевченківського району Києва від 31 травня цього року з вимогою обробити дерев’яну конструкцію вогнетривкими сумішами.

«Будівлю обробляємо лише штукатуркою і вогнетривкими сумішами. Це не цегла і не бетон», – зазначив священик.

За його словами, площу конструкції також не збільшують, проте переробляють дах у візантійському стилі.

Водночас щодо заяв про незаконність встановлення будівлі протодиякон зазначив, що згідно з рішенням Шевченківського районного суду Києва, громаді УПЦ МП дозволили утримувати у цьому місці малу архітектурну форму у вигляді трьох з’єднаних кіосків загальною площею 60 м².

Нагадаємо, про будівництво біля підмурків Десятинної церкви повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець. За його словами, розмір церкви значно збільшений.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.