НОВИНИ

Рада дозволила Азарову забрати в Києва майже половину бюджету

Пропозиція уряду про передачу до загального фонду держбюджету 50% надходжень від сплачуваного в Києві податку на прибутки фізичних осіб була збережена в ході другого читання проекту поправок до Бюджетного кодексу та інші закони, супутніх проекту держбюджету-2011.

За пропозицію виключити цю норму і залишити Києву усі 100% податку, як у разі усіх інших місцевих бюджетів, проголосувало лише дев'ять народних депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

«На Київ накладається контрибуція», - прокоментував в ході слухань таке вилучення опозиційний народний депутат Кирило Куликов.

«Це колапс для економіки Києва. Київ вже позбавили виборів, Магдебурзького права, а тепер забирають право на життя», - схожу позицію висловив ще один опозиційний депутат Юрій Кармазін, додавши, що така зміна суперечитиме Конституції і закону «Про столицю».

Голова Верховної Ради Володимир Литвин відмітив, що питання вилучення у Києва половини податку на прибутки фізичних осіб напередодні пізно увечері обговорювався в адміністрації президента і Кабінеті міністрів, і було вирішено зберегти пропозицію уряду.

«Залишили 50%. Інакше потрібно перекроювати бюджет», - сказав спікер. За його словами, ця поправка враховує кількість жителів інших населених пунктів, що приїжджають на роботу в Київ.

В той же час Литвин повідомив про домовленість повернутися до цієї поправки за підсумками першого кварталу 2011 року.

«Проблема існує, давайте до неї повернемося через три місяці. За інформацією уряду, є така узгоджена позиція з керівництвом Києва. Президент також стурбувався цією проблемою», - сказав глава парламенту.

Як повідомлялося, пропозиція уряду про 50-відсоткове вилучення податку на прибутки фізичних осіб, за оцінками самого Кабміну, обійдеться місту в 6,77 млрд. грн.

На початку грудня цього року спробу уряду поповнити держбюджет за рахунок столичного бюджету в ході прийняття Податкового кодексу присік президент України Віктор Янукович.

«Введення для Києва такого вилучення є необгрунтованим і не відповідає встановленим Бюджетним кодексом принципам справедливості і неупередженості, єдності бюджетної системи України», - аргументував свою позицію глава держави. Він відмічав, що столичний статус Києва накладає додаткові зобов'язання, тоді як пропозиція уряду підриває фінансову основу місцевого самоврядування в місті.

Згідно з даними Київської міської державної адміністрації, на податок на прибутки фізичних осіб доводиться 70-80% усіх надходжень до міського бюджету.

Нагадаємо, депутати Київради вважають, що для Києва наслідки такої ініціативи будуть згубними. «У цих умовах Києву ледве вистачить коштів на фінансування захищених статей держбюджету. Сума перерахувань на рівні 8 млрд. – це рекордний показник, якого не було ще при жодній владі в країні», - стверджує член бюджетної комісії Київради Сергій Мельник.

Київська міська рада прийняла міський бюджет на 2010 рік з доходами 16,051 млрд. гривень і витратами 16,118 млрд. гривень.

За даними рейтингового агентства S&P на середину липня 2010 року, Києву в квітні 2011 року належить погасити кредит Альфа-банку на 750 млн грн., в березні і червні 2011 року - кредити банку «Хрещатик» відповідно на 150 і 300 млн грн., а в липні - єврооблігації на $200 млн.

Окрім того, місту необхідно обслуговувати інші кредити, у тому числі єврооблігації ще на $500 млн, випущених за ставками від 8% до 8,625% річних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги