НОВИНИ

У Донецьку починають закривати українські класи

У Донецьку хочуть закрити єдиний 10-ий клас української гімназії "Гармонія", повідомляє "Газета по-українськи".

За інформацією видання, за два тижні до початку нового навчального року начальник відділу освіти Ленінського району Донецька Л. О. Распорська направила до гімназії лист ультимативного змісту про те, що  "з метою формування шкільної мережі на 2012-2013 н.р., згідно з рекомендаціями районного відділу освіти, нагадуємо Вам, що наповнюваність учнів у 10-х класах повинна бути не менше 25 осіб. У разі не набирання такої кількості учнів до 25.08.2012 р. класи не відкриватимуться".

На сьогодні в кожній паралелі гімназії "Гармонія" по 2 класи, і тільки 10-ий клас один. Станом на 21 серпня він має 16 учнів.

Батьки і діти шоковані звісткою, що їм доведеться у терміновому порядку шукати варіанти продовжити освіту в інших закладах.

Український 10-ий клас у гімназії "Гармонія" на сьогодні є єдиним на весь Ленінський район Донецька.

Донецька правозахисниця Марія Олійник відзначає, що в Україні є класи, де і по 6 дітей навчаються. "Закон України "Про середню освіту" говорить, що достатньо і 5 учнів для того, щоб існував клас. Що ж стосується їх же власних рекомендацій, на які посилається Распорська, то з урахуванням нового статусу російської мови донецькі "освітяни" можуть рекомендувати ліквідувати всі українські школи в Донецьку і всі класи. Однак, ні з Конституцією, ні з Законом "Про середню освіту" розпорядження Ленінського відділу освіти ніяк не співвідноситься", – вважає Олійник.

За її інформацією, в останні дні аналогічні листи були розіслані і в інші навчальні заклади Донецька. Очевидно, що мовний закон спровокував нову хвилю закриття "не економічних" шкіл у регіоні, відзначає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.