НОВИНИ

Експерт: 50% виборчої кампанії триматиметься на адмінресурсі

Застосування адміністративного ресурсу під час цьогорічної виборчої кампанії є найбільшим з-поміж виборчих кампаній, які проводилися у незалежній Україні. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Це найбільше застосування, яке тільки можливе», - зазначив експерт.

Небоженко наголосив, що застосування адмінресурсу формувалося поступово і його використовували усі, хто був при владі.
«Треба бути дуже об’єктивними, це почалося не сьогодні. Це не пов’язано лише з бандитами при владі, Партією регіонів, це - практика, яка формувалася поступово з 2006 року і вийшла на свій пік на президентських виборах 2010 року. При чому – застосування адмінресурсу було з обох сторін», - заявив експерт.

«Всі, хто були при владі, активно використовували підкуп і адмінресурс. Просто у Партії регіонів це виходить більш талановито і вдало», - додав Небоженко.

За його словами, «відсотків п’ятдесят сьогоднішньої виборчої кампанії буде триматися на адмінресурсі».
Небоженко підкреслив, що «адміністративний ресурс не підкуповує». «Він змінює виборчу поведінку людей і забезпечує підкуп виборців», - зазначив він.

Експерт особливо наголосив на використанні у якості адмінресурсу ЖЕКів. «Ніде у світі, крім Північної Кореї, Росії і України, ЖЕКів немає. Це стара радянська, чекістська система, за якою контролюється пересування будь-якої людини», - підкреслив він. За його словами, повністю залежать від ЖЕКів бідні, незаможні українці.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради відбудуться 28 жовтня.

30 липня офіційно стартувала виборча кампанія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.