НОВИНИ

ЦВК до 26 серпня має утворити окружні виборчі комісії

Відповідно до законодавства, політичні партії повинні до 21 серпня направити до ЦВК свої подання щодо кандидатур у складі окружних виборчих комісій.

Про це журналістам повідомив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«До 26 серпня ЦВК повинна завершити процес утворення окружних виборчих комісій, але цьому будуть передувати два попередні етапи – подання партіями кандидатур у склад ОВК та жеребкування серед кандидатів», - сказав Магера.

«У нас є 89 суб’єктів виборчого процесу. Це означає, що крім парламентських партій, а їх 5, ці 89 партій матимуть право взяти участь у поданні кандидатур до складу окружних виборчих комісій», - уточнив Магера.

Нагадаємо, у суботу, 18 серпня, Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у депутати Верховної Ради в загальнодержавному багатомандатному окрузі й одномандатних мажоритарних округах.

 За словами заступника голови ЦВК Андрія Магери, за попередніми даними, усього комісією зареєстровано 5 771 кандидата у депутати, з них 2 644 - у загальнодержавному багатомандатному окрузі (за списками партій) і 3 127 - в одномандатних мажоритарних округах.

443 особам відмовлено в реєстрації.

Як раніше повідомлялося, 30 липня стартувала виборча кампанія з чергових виборів парламенту.

Вони будуть проходити за змішаною пропорційно-мажоритарною системою - 225 депутатів будуть обиратися за списками політичних партій (бар'єр для проходження партії в Раду - 5%), ще 225 - у мажоритарних округах.

Відбудуться вибори 28 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.