НОВИНИ

В Україну з Росії привезуть ядерні відходи

2013 року в Україну з Росії привезуть ядерні відходи для захоронення їх на території нашої держави, але наша держава на маж відповідних сховищ для зберігання ядерних відходів та потужностей для їхньої переробки. Про це заявив виконуючий обов'язки голови Державного агентства з управління зоною відчуження Дмитро Бобро.

"Цю проблему можна вирішити за рік. Але до вирішення потрібно приступати негайно, - заявив Бобро. У нас є сховище для зберігання таких відходів. За технічними характеристиками їх можна зберігати там лише тимчасово. Бо по потужності і по призначенні ці сховища для них не підходять. Якщо ми протягом цього часу не вирішимо питання з сховищем, то проблема може перерости в гостру ", - підкреслив Бобро, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

У рамках домовленостей з Росатомом оператор атомних електростанція України НАЕК «Енергоатом» відправляє відпрацьоване ядерне паливо на зберігання і переробку в Челябінську область.

Згідно з угодою українська сторона зобов'язана повернути на свою територію відходи переробки палива після 20 років з моменту відвантаження.

Високоактивні ядерні відходи повинні бути захоронені в глибоких геологічних формаціях, але на сьогодні такі місця в Україні ще не визначені.

Нагадаємо, у травні 2011 року президент Віктор Янукович також підписав закон про ратифікацію міжурядової угоди з Росією та Словаччиною про транспортування ядерних матеріалів між цими країнами через територію України.

Відповідний закон був прийнятий парламентом 20 квітня.

Угоду було підписано 21 жовтня 2010 року в Братиславі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.