НОВИНИ

Націоналісти Донеччини: влада нахабно нав’язує «язик» усім нацменшинам

Ухваливши рішення про надання російській мові статусу регіональної в області, Донецька облрада нав’язала російську мову національним меншинам регіону. Про це заявила кандидат у народні депутати, лідер Донецької організації Конгресу Українських Націоналістів(КУН) Марія Олійник, повідомляє прес-служба КУН.

«Ми, представники національно-патріотичних сил Донецька, відчули повернення у 2004 рік. Міліція агресивно перешкоджала мирному зібранню громадян, які вийшли висловити протест проти свавілля влади щодо нищення української мови та нахабного нав’язування російської національним меншинам області», – заявила Олійник.

За її словами, чиновники канцелярії Донецької міської ради відмовились приймати у неї повідомлення про проведення мітингу, таким чином пробуючи поставити акцію патріотичних сил поза межі правового поля. Коли ж представники національно-патріотичних сил підійшли до облради, прохід їм загородили правоохоронці.

Марії Олійник вдалося прорватися через міліцейські кордони. Завдяки її наполегливості мітинг протесту проти ухвалення російської мови як регіональної в Донецьку відбувся.

«Сьогодні влада грається із вогнем. Рішення про надання російській мові статусу регіональної в Донецькій області, як і в інших східних та південних областях України, розхитує основи державності й має на меті не піклування про національні меншини, а зупинення процесу українського відродження на Донеччині, повну й остаточну деукраїнізацію регіону та в майбутньому розкол держави», – наголошує лідер Донецького КУН.

Як повідомлялось 16 серпня Донецька облрада ухвалила рішення надати російській мові статусу регіональної в області.

Під стіни облради влада звезла бюджетників із прапорами Партії регіонів на підтримку мовного закону. У цей же час представники національно-патріотичних сил Донецька вийшли на акцію протесту проти ухвалення рішення щодо надання російській статусу регіональної в області.

Раніше «регіонали» визнали, що не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської.

За словами заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова в Україні 46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. «Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.

Голова Донецької облради Андрій Федорук пояснив, що у місцевої влади є гроші лише на один регіональний "язик". За його словами, якщо місцеві громади приймуть рішення визнати регіональною якусь іншу мову крім російської, наприклад, грецьку, то на реалізацію цього рішення їм доведеться шукати кошти самостійно.

Нагадаємо, з набранням чинності закону "Про засади державної мовної політики" місцева влада семи регіонів ухвалила рішення, згідно з яким російська мова отримала статус регіональної.

Читайте також: "Поєхалі": мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин"