НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: кримінальним переслідуванням Луценка влада привчає суспільство до авторитаризму

На другій справі стосовно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка влада не зупиниться. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«На цьому (вироку у другій справі щодо Луценка – Ред.) влада не зупиниться і зараз будуть нові обвинувачення та інші справи. Попри це не варто забувати, що є рішення Європейського суду, який довів, що все, що робиться щодо Луценка в системі судового виробництва має політичний характер. Однак, це не завадило звичайному районному суду дати новий термін Луценку. Тому буде нова справа. І це показує, що на території України не поширюється принцип європейського правосуддя. Тому матимемо ще один мінус в українському досьє, яке зараз дуже чітко формулюється на Заході з усіх напрямків», – вважає Небоженко.

На думку політолога, така принциповість у кримінальному переслідуванні Луценка пов’язана не з особистою помстою, як раніше вважалося, а з тим, що «так виховують суспільство, привчаючи його до авторитаризму».

«Прокуратурі набагато легше завести ще одну справу на Тимошенко і Луценка, ніж зловити впливового «злодія в законі» чи корупціонера. Ви помітили, що зараз немає резонансних справ. Навіть справа про вибухи в Дніпропетровську і та затихла. Це говорить про те, що вся правова машина спрямована на боротьбу з опонентами, а не на боротьбу зі злочинцями», – підсумував він.

Небоженко також вважає, що Луценко не піде на визнання своєї вини, щоб отримати умовно-дострокове звільнення.

«Я думаю, що Луценко на це не піде. Я знаю цю людину 16 років і бачу, що він налаштований досить жорстко. Він розуміє, що ціна – це його життя, але він не піде на компроміс з владою для того, щоб залишитися в політиці», – підсумував політолог.

Нагадаємо, сьогодні суд засудив Луценка до 2 років обмеження волі. Крім того, суд засудив інших обвинувачених у цій справі, колишніх співробітників Департаменту кримінального розшуку МВС Володимира Тарасенка і Олега Павленова до 8,5 тис. грн штрафу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.