НОВИНИ

Москаль закликає представників нацменшин у ПР відреагувати на "нацистську заяву" Чечетова

Депутат Верховної Ради від НУНС Геннадій Москаль закликає включених у виборчий список Партії регіонів представників національних меншин відреагувати на заяву заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова щодо «купки людей», які розуміють інші мови нацменшин, окрім російської. Про це повідомляє прес-служба депутата.

«Якщо подачі на зразок «розвели, як котят» показують загальний рівень «регіонів» і їхні методи політичної боротьби, то заяви про «єврейську мову, ідиш чи іврит, я не знаю, як там», і про «купку людей, які розуміють болгарську, угорську, румунську мови» – це вже компрометація України в очах міжнародного співтовариства. Називати носіїв цих мов «лише купкою людей» жоден серйозний політик собі не дозволить, оскільки це нагадує Німеччину часів 33-го року, коли нацисти ділили населення на арійців та інші купки людей», – зазначає депутат.

А тому Москаль закликає «включених у виборчий список ПР представників національних меншин, котрих образив своєю заявою Чечетов (а це угорець Іштван Гайдош, румун Іван Попеску, представники єврейської національності) дати публічну оцінку висловлюванням свого однопартійця».

«Інакше він дійде до заяв про створення резервацій для носіїв європейських мов, які в Україні розуміє «лише купка людей», – додав він.

Нагадаємо, заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що регіонали не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської. «46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав він.

Читайте також: Нотки Геббельса у словах Чечетова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.