НОВИНИ

АМКУ не помічає, як продовольчі ринки країни "дрейфують" у руки кількох олігархів

В Україні панують ідеальні можливості для розвитку та процвітання монополій. Про це пише Марія Заславська у черговому числі «Українського тижня».

Автор відзначає, що Антимонопольний комітет, серед керівників якого двоюрідний брат першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна Рафаель Кузьмін (перший заступник голови АМКУ), не бачить ознак монополізації економіки і навіть домінування на багатьох ринках компаній деяких олігархів.

Натомість, за підрахунками незалежних експертів, активне скуповування в останні два-три роки українських активів кількома особами, найбільш наближеними до влади, призвело до фактичної монополізації таких великих галузей, як ринки феросплавів, міндобрив, електроенергетика, металургія, авіаперевезення тощо.

«Особливо активні структури Ріната Ахметова, Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського, якому наразі вдається знайти спільну мову з владою. При цьому виділяється також група так званих нових українських мільярдерів: Юрій Косюк, Олег Бахматюк, Андрій Веревський», - пише автор.

За прогнозами інвестиційних аналітиків, якщо ця трійця не збавить нинішні темпи скуповування підприємств агропромислового комплексу, незабаром на багатьох продовольчих ринках домінуватимуть двоє-троє гравців.

Більше про це читайте у статті «Рай для олігархів» у № 32 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.