НОВИНИ

Іващенко переконаний, що Апеляційний суд випустить його на свободу

Колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, засуджений Печерським судом Києва до 5 років тюремного ув'язнення, впевнений, що в Апеляційний суд має відпустити його на свободу.

«Я розраховую на законне і справедливе рішення суду. В апеляційних скаргах я і мої адвокати досить аргументовано, мотивовано і конкретно обгрунтували не просто юридичну неспроможність вироку, але і його незаконність», - заявив Іващенко в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина".

Він розповів, що «значна частина вироку практично дослівно передрукована з обвинувального висновку, підготовленого прокуратурою ще за рік до винесення вироку, причому з тими ж фактичними помилками і друкарськими помилками!»

«Приймаючи рішення, Печерський суд грунтувався - всупереч вимогам закону - виключно на досудових матеріалах», - заявив Іващенко, наголосивши, що його вина не була доведена.

«Єдине справедливе рішення - скасування неправосудного вироку Печерського районного суду і закриття незаконно порушеної кримінальної справи через відсутність в моїх діях складу злочину», - підкреслив він.

Іващенко зазначив, що його звинуватили у тому, що при узгодженні плану санації Феодосійського судномеханічного заводу він на титульному листі поряд зі своїм підписом не вказав «із врахуванням доповнення на 58-й сторінці» (відповідно до нього при продажу кожного об’єкту майна потрібно було звертатися за дозволом до Міноборони). За словами Іващенка, такий допис не є обов’язковим. А керівник санації заводу Сергій Міхеєв приховав від комітету кредиторів і судом наявність цього доповнення, показуючи їм лише титульний лист, що дозволило продати майновий об’єкт цілком.

Іващенко продовжує наполягати на тому, що його «замовили впливові негідники».

«Сфабрикована щодо мене кримінальна справа має очевидний коньюнктурно-замовний характер. Це переслідування - справа рук впливових негідників, які вміло помстилися мені за те, що в 2009 році я добився їх вигнання з Міністерства оборони, тим самим позбавивши цих ділків, які наживалися на дерибані ресурсів збройних сил України, найбільш прибуткової частини їх брудного бізнесу», - зазначив він.

Нагадаємо, 12 квітня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Іващенка до п'яти років позбавлення волі з позбавленням на три роки права займати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків в установах, підприємствах та організаціях усіх форм власності, і з позбавленням 2-го рангу держслужбовця.

Іващенка обвинуватили у тому, що в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства «Феодосійський судномеханічний завод» (Крим).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.