НОВИНИ

Повені у КНДР: 212 тис. людей без домівок, 169 - загинуло 400 - пропало

В результаті сильних повеней, які виникли у низці регіонів КНДР, загинули 169 людей, 144 отримали поранення, ще 400 вважаються зниклими без вісті. Про це 4 серпня повідомило інформаційне агентство ЦТАК.

Потоки води зруйнували і затопили більше 50 тис житлових будинків, без даху над головою залишилися 212 тис. людей.

Основний удар стихії припав на провінції Пхенан-Намдо, Пхенан-Пукто, Хамген і Чагандо. Там повені, що почалися в другій половині липня, знищили посіви зернових, в тому числі рису, кукурудзи та пшениці, на площі 65 тис га.

Через стихійного лиха постраждали 1,4 тис будівель медичних і освітніх установ, а також виробничих будівель. Тільки в місті Анчжу (провінція Пхенан-Намдо) зруйновано близько тисячі будинків.

Стихія завдала великої шкоди вугільної промисловості країни, постраждали Кечхонскій і Токчхонскій вугледобувні комплекси, що входять в північний вугільний басейн республіки, де вода затопила десятки шахт.

Виникли великі проблеми з подальшим видобутком вугілля у зв'язку з виходом з ладу обладнання.

На частку вугілля припадає понад 80% в паливо-енергетичному балансі КНДР, де немає родовищ нафти і газу.

Як повідомлялось, наприкінці липня у Північній Кореї за 10 діб через повені, спричинені зливами, загинуло 88 людей.

Нагадаємо, зливові дощі також затопили столицю Китаю - місто Пекін. Тоді через негоду загинуло 37 людей, 14 тисяч осіб довелося евакуювати з небезпечних районів, було скасовано 525 авіарейсів у місцевому аеропорту.

Раніше, 13 липня, в сусідній Японії повідомили, що жертвами рекордних зливових дощів на півдні країни стали щонайменше 19 людей, вісім вважались зниклими без вісти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.