НОВИНИ

Дослідника Соловецьких таборів не пустили до Росії

Учаснику української делегації до Карелії, публіцисту Сергію Шевченко 2 серпня не дозволили в'їзд на територію Російської Федерації, повідомляє товариство "Меморіал" з посиланням на прикарпатське видання.

«На яких підставах відмовили у в'їзді Сергію Шевченку, наразі не відомо. На всі питання прикордонники відказували, що не зобов'язані нічого пояснювати. До цього жодних проблем з перетином кордону журналіст не мав: він сім разів відвідував Карелію, зокрема й Соловки», - значиться у повідомленні.

 Сергій Шевченко є автором низки книг про трагедію Сандармоху і Соловецькі табори, а також численних статей в періодиці.

Повідомляється, що делегація з 28 осіб 2 серпня перетнула кордон  з РФ.

Делегація  планує  відвідати урочище Сандармох Медвежогорського району, в якому в листопаді 1937-го за чотири дні таємно ростріляли 1111 в'язнів соловецького етапу, серед яких були письменники Валер'ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, Мирослав Ірчан, режисер Лесь Курбас, історик Сергій Грушевський (брат президента УНР Михайла Грушевського), урядовці УНР, громадські й церковні діячі, вчені, військові.

Нагадаємо, у  червні   українського  політолога Олександра Солонтая затримали в московському аеропорті  та в той же день  депортували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.