НОВИНИ

Майбутні фінансові втрати спричинили протест проти мовного закону представників Мінфіну та бізнесу

Новий закон «Про основи державної мовної політики», окрім того, що фактично перетворює російську мову на другу державну, ще й потребує значних видатків з державного бюджету, а також з кишень бінесменів.

Мовний закон різко розкритикували представники пивний та кондитерської галузей. Вони незадоволені тим, що тепер маркування їхньої продукції повинне проводитися не тільки на державній, а й на регіональних мовах. Це, за їхніми оцінками, загрожує виробникам багатомільйонними збитками.

Із такими заявами виступила компанія «Укрпиво» (Київ), що об'єднує приблизно 80% виробників пива в Україні, та компанія «Укркондпром». Вони вже готують звернення до президента з проханням ветувати мовний закон.

Крім того, раніше начальник відділу департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів Валентина Брусило під час комітетських слухань з приводу мовного закону заявила, що, за розрахунками Мінфіну, видатки на виконання закону про мови становитимуть від 12 до 17 мільярдів гривень на рік.

Нагадаємо, багато науковців, експертів, громадських діячів та політиків неодноразово заявляли, що закон про мови, ухвалений з низкою порушень, суперечить Конституції і загрожує національній безпеці та цілісності держави.

31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.