НОВИНИ

Лутковська: Законопроект "регіонала" про наклеп суперечить Конституції

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська вважає, що законопроект депутата Верховної Ради від фракції Партії регіонів Віталія Журавського, що передбачає введення кримінальної відповідальності за образу й наклеп, суперечить Конституції та міжнародним зобов'язанням України. Про це вона повідомила на прес-конференції в четвер.

"Ми провели аналіз цього законопроекту й дійшли висновку, що цей законопроект не відповідає Конституції, не відповідає міжнародним зобов'язанням, що Україна взяла на себе шляхом ратифікації Європейської конвенції з прав людини", - сказала Лутковська.

Омбудсмен зазначила, що відповідний висновок про неприпустимість прийняття цього законопроекту, підготовлений при сприянні членів експертної ради з питань доступу до публічної інформації при уповноваженому з прав людини, найближчим часом буде розміщено на сайті омбудсмена.

Нагадаємо, 19 липня Журавський вніс на розгляд у Раду законопроект №11013, що передбачає внесення змін у Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси з метою введення кримінальної відповідальності за образу й наклеп.

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" закликала  депутатів Верховної Ради відхилити законопроект , який вона називає «репресивним, каральним і контрпродуктивним».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.