НОВИНИ

Американські експерти: угода про зону вільної торгівлі з СНД дорого коштуватиме Україні

Україна потрапила у пастку між ЄС та Росією і змушена боротися з їх впливом. Про це йдеться у статті американської дослідницько-аналітичної компанії Stratfor.

«На внутрішньодержавному рівні на економічному розвитку України негативно позначився перехід від пострадянської командної економіки до капіталістичної системи. На практиці цей крок сприяв зростанню багатих та впливових олігархів та зробив внесок до розвитку корупційної політичної культури. Наразі країна має один з найгірших інвестиційних кліматів у регіоні. Між тим політичні махінації, такі як ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко допомогли відштовхнути Україну від західних інвестицій, торгівлі та джерел фінансування», - йдеться у статті.

«На зовнішньополітичному рівні економічна конкуренція між Росією і Європейським Союзом з приводу ресурсів України має багато в чому обмежений характер і підірвала участь чи співпрацю обох сторін в економіці України, особливо в стратегічних секторах, таких як енергетика. Це допомагає пояснити, чому навіть при тому, що Україна є багатою на природні ресурси, її валовий продукт дорівнює ВВП таких країн як Сальвадор та Намібія», - зазначає Stratfor.

За словами експертів, підписання угоди про вільну торгівлю із СНД треба розглядати саме в контексті конкуренції ЄС та Росії.

«В той час як угода, безумовно, призведе до збільшення торгівлі між Україною та іншими країнами Співдружності, дійсно лібералізовані та синхронізовані торгівля та мита будуть сприяти ще більшому рівню торгівлі з цими країнами, особливо Росією. Але політична ціна угоди є надто високою для України, яка і далі повинна обрати між кількома «не надто сприятливими варіантами». Такою є геополітична доля країни, яка потрапила в пастку між Росією та Європою і змушена боротися з їх впливом», - пише Stratfor. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.