НОВИНИ

У Румунії референдум щодо імпічменту Бесеску пройшов за низької явки

У Румунії референдум щодо відставки президента країни Траяна Бесеску, що пройшов у неділю, 29 липня, був визнаний недійсним через недостатню явку виборців, повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на офіційну заяву ЦВК Румунії.

Таким чином, відсторонений президент Траян Бесеску зберігає за собою пост.

За офіційними даними, явка на референдумі склала 45,92% виборців. Референдум вважається таким, що відбувся, якщо в голосуванні взяло участь менше половини населення країни.

При цьому, за даними екзит-полів, понад 80% тих, що взяли участь в референдумі,  проголосували за відсторонення Бесеску з посади.

Бесеску ще до закриття виборчих дільниць   заявив, що "громадяни Румунії не прийняли переворот", здійснений парламентаріями і прем'єр-міністром країни Віктором Понтою, які ініціювали референдум.

Прем'єр Віктор Понта відзначив  зазначив вкрай низьку явку в регіонах Румунії, населених етнічними угорцями. Понта пояснив це "прямим тиском" прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, раніше закликав співвітчизників, що  живуть в Румунії, утриматися від участі в референдумі.

Нагадаємо, 6 липня парламент Румунії проголосував за проголошення імпічменту очільнику країни.Ініціатором процедури відсторонення правоцентриста Бесеску з посади стала опозиційна лівоцентристська коаліція, яка підготувала докладну доповідь про його діяльність за останні два роки перебування на посту голови держави, й звинуватила політика в порушенні конституції.

19 липня, правлячий Соціал-ліберальний союз подав до суду на Бесеску за "поширення неправдивої інформації навколо подій, що відбуваються у країні, що призводить до зниження економічного зростання і падіння курсу національної валюти".

Читайте також: Чим закінчиться протистояння румунського уряду й президента?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.