НОВИНИ

ООН: 200 тисяч людей залишили сирійське місто Алеппо

Згідно з даними ООН, приблизно 200 тисяч людей залишили місто Алеппо, що знаходиться на півночі Сирії та є другим за значенням містом в країні, за останні дві доби - після того, як урядові війська розпочали наступ. Про це йдеться в заяві глави відомства ООН з гуманітарних операцій Валері Амос, оприлюдненій в неділю.

У заяві говориться, що в місті опинилися заблокованими мирні жителі, які ховаються в школах та інших громадських будівлях, їм не вистачає питної води, їжі та засобів гігієни. Амос закликала сірійську владу створити безпечні коридори для доставки гуманітарних вантажів.

Чисельність населення Алеппо оцінюється в 2,5 млн людей.

У неділю глава МЗС Сирії Валід аль-Муаллем заявив в ході візиту до Ірану, що поразка опозиції в Алеппо "неминуча". У свою чергу, міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салехі попередив, що відставка президента Сирії Башара Асада спричинить за собою негативні наслідки "для всього регіону, а в кінцевому підсумку і для всього світу".

Як повідомлялось, глава МЗС Ірану також вказав, що  ідея врегулювання сирійської кризи шляхом зміни влади в є "ілюзорною".

28 липня урядові війська розпочали штурм Алеппо, частину якого контролювала озброєна опозиція.

24-25 липня в місті Алеппо урядові війська перейшли у контрнаступ в районах, які утримувала опозиція.