НОВИНИ

У Держказначействі запевняють, що місцева влада не скаржиться на блокування платежів

Місцева влада не скаржиться на неправомірність дій та затримку платежів територіальними органами Держказначейства. Про це йдеться у відповіді першого заступника голови Державної казначейської служби Олександра Даневича на інформаційний запит Тижня.

«Звернень органів місцевого самоврядування щодо незадовільного стану казначейського обслуговування місцевих бюджетів, а також інформації щодо неправомірних дій територіальних органів Казначейства із проведення платежів, внаслідок яких в місцевих бюджетах накопичується заборгованість за житлово-комунальні послуги і ремонт соціальної інфраструктури, у поточному та попередньому місяцях до Державної казначейської служби України не надходило», - йдеться у відповіді.

Згідно з документом, «перерахування додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, розподіл якої належить до компетенції обласних державних адміністрацій, здійснюється Казначейством своєчасно і у повному обсязі».

Крім того, як запевняють у казначействі, «відповідно до бюджетного законодавства реалізується механізм покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, пов'язаних із забезпеченням здійснення захищених видатків загального фонду, шляхом надання територіальними органами Державної казначейської служби на договірних умовах позик місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка без нарахування відсотків за користування ними».

За інформацією Держказначейства станом на 23 липня обсяг заборгованості місцевих бюджетів за такими позиками становив 4,9 млрд грн.

Як повідомлялось, 26 липня директор департаменту фінансової політики міської ради Львова Олег Іщук повідомив, що Держказначейство не оплачує рахунки міськради. За словами Іщука, на рахунках є гроші, що підтверджено документально.

«Держказначейство платіжні вимоги, які несуть наші розпорядники на оплату робіт, не оплачує, мотивуючи це тим, що грошей нема. Тому ми пишемо у Держказначейство України лист, щоб з’ясувати, чому при наявності грошей на наших рахунках не виконуються платіжні доручення», - пояснив Іщук.

Нагадаємо, 24 липня Асоціація міст України (АМУ) звернулася до прем’єр-мінстра Миколи Азарова з проханням вирішити проблему безпідставних затримок та блокування Державною казначейською службою України платежів з місцевих бюджетів.

«З середини липня поточного року територіальні органи Державної казначейської служби України фактично блокують проведення платежів органів місцевого самоврядування за видатками місцевих бюджетів. При наявності достатнього фінансового ресурсу в місцевих бюджетах на теперішній час залишаються непогашеними значні обсяги бюджетних зобов’язань», - йдеться у листі АМУ.

19 липня, міський голова Тернополя Сергій Надал звинуватив казначейство у затримці платежів з місцевого бюджету. Зокрема, він скаржився, що кошти не надходять навіть на пальне для карет швидкої допомоги.

Крім того, раніше, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда заявляв, що ношу фінансування соціальних ініціатив президента Віктора Януковича перекладено на місцеві бюджети.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.